top of page
Mopping the Floors_edited.jpg

Innowacje

130N_edited.png

Manualne technologie mycia posadzki

Zaprezentowana grafika na górze strony przedstawia wózek z 2 wiadrami, jest to system 2 wiaderkowy, który jest od wielu lat używany w firmach sprzątających. 

W pierwszym wiadrze należy przygotować 10 litrów roztworu roboczego, drugie wiadro napełniamy 5 litrami wody.

  • Nasączamy mop w wiadrze z roztworem roboczym i myjemy podłogę

  • brudny mop płuczemy w wiadrze z woda,

  • wyciskamy wyciskarką do wiadra z wodą,

  • nasączamy roztworem roboczym i wyciskamy do wiadra z woda.

System ten ma kilka istotnych wad, które zwiększają koszty pracownicze, miedzy innymi czas i wysiłek pracownika potrzebny na wykonanie całego procesu.

Grafika z lewej strony przedstawia kij z dozownikiem, stelaż na rzep i wkład mopa z mikrowłókna, którego możemy użyć w systemie kuwetowym. 

System kuwetowy zazwyczaj stosuje się w placówkach medycznych, polega na zmianie wkładu mopa na nawilżony roztworem roboczym czysty mop i przechowania brudnego w hermetycznie zamkniętej kuwecie. W celu zachowania sterylności, zabrania się ponownego użycia wkładów w następnym pomieszczeniu.

To nie jest jedyne zastosowanie tej technologii, w codziennym utrzymaniu czystości biura nie mamy tak skrupulatnych zasad, możemy powierzchnię biurową myć do momentu całkowitego zabrudzenia wkładu.

System ten drastycznie skraca czas i wysiłek potrzebny na wykonanie całego procesu mycia podłogi. Ponadto zmniejsza zużycie wody i produkcję odpadu ściekowego.

MSD 471N_edited.png

„Brud to materia w niewłaściwym miejscu.” Inaczej sformułowana definicja mówi, „Brud jest niepożądaną substancją na powierzchni

Ciekawostki technologiczne

065T_edited_edited.png
065K_edited_edited.png

„Prawdziwa pasja przyciąga. Jeśli masz pasję w swoim biznesie, przyciągnie ona odpowiednich ludzi do twojego zespołu”

mop_akrylowy.png

Mopowanie na sucho

Zaprezentowana grafika po prawej stronie przedstawia użycie mopa akrylowego.

Mop akrylowy tworzy pole antystatyczne, dzięki czemu drobinki kurzu przylegają do akrylowej przędzy, nie wzburzając kurzu w powietrze, ponadto doskonale zbiera pozostały suchy i luźny brud.

Zastosowanie mopa akrylowego jest bardzo wydajne, minimalizuje czas i wysiłek włożony w standardowe zamiatanie lub odkurzanie. Idealnie wpasuje się w codzienne utrzymanie czystości, a w połączeniu z zmodyfikowanym systemem kuwetowym drastycznie ograniczamy czas potrzebny na przeprowadzenie całego procesu mycia posadzki.

Ponadto mopowanie na sucho mopem akrylowym jest istotnym elementem w procesie użycia maszyny szorująco zbierającej, ze względu na jeden z ważniejszych jej elementów jak guma ściągająca. 

 

W przypadku mocnego zabrudzenia posadzki kwarcem lub materiałami o podobnej strukturze, bez odpowiedniego przygotowania posadzki, guma ściągająca bardzo mocno ucierpi, efekt jest jeden, częstszy serwis maszyny i dodatkowe koszty wymiany.

Art Museum_edited.jpg

Ze względu na bardzo obszerny temat, serdecznie zapraszamy na nasz blog, systematycznie będziemy uzupełniać go o artykuły na temat nowinek technologicznych.

bottom of page